هر آنچه که باید درباره کابین آسانسور بندانید!

می توان گفت مهمترین بخش از قطعات آسانسور کابین آسانسور می باشد.کابین در آسانسور اتاقکی است برای حمل کردن افراد، که علاوه بر نیاز به ابعاد مهندسی دقیق، کمی نیز جنبه تجملاتی دارد. در واقع بین قطعات آسانسور، کابین آسانسور تنها بخش قابل رویت برای مسافران می باشد و باید به نحوی طراحی شود که در عین زیبایی داخلی، دارای ابعاد و شکل هندسی مناسبی باشد تا زیبایی آن دو چندان شده و آسانسور را به آسانسوری لوکس مبدل سازد.

همچنین کابین آسانسور از نظر یوک بندی نیز باید مقاوم بوده در واقع یوک فرمی است که دور کابین آسانسور نصب شده و اتصالات غیر مستقیم کابین آسانسور از جمله کفشک ها، پاراشوت ها و سیم بکسل ها به آن متصل می شوند.

امروزه انواع کابین های آسانسور زیبا در ابعاد و اشکال مختلفی از جنس استیل ام دی اف مستطیل و یا شیشه ای گرد ساخته شده که در ساختمان های لوکس نگاه ها را به سمت خودشان جذب می کنند. کابین های آسانسور مستطیل و یا مربع معمولا پر کاربرد تر بوده و در اکثر ساختمان های مسکونی و اداری موجود می توان از این نوع کابین آسانسور استفاده کرد.

داخل این نوع کابین ها نیز با مواد مختلفی از جنس استیل و ام دی اف و کف های سنگ تزئین می شود. کابین هایآسانسور شیشه ای فاقد تزئینات چوب کاری بوده و زیبایی شیشه فقدان چوب کاری را جبران می کند.

این نوع کابین های آسانسور شیشه ای که معمولا گرد می باشند در ساختمان هایی که آسانسور آنها به صورت پانورامیک (panoramic) و در نما کار شده جلوه بیشتری از خود نشان می دهند. کابین های آسانسور های پانورامیک را در ابعاد و اشکال مختلفی می توان طراحی کرد که بسته به درخواست مشتریان متفاوت است.

البته ناگفته نماند که در آسانسور های شیشه ای فقط جداره کابین از جنس شیشه بوده و سایر متعلقات کابین مانند یوک و غیره فلزی می باشد. البته ناگفته نماند که طراحی و نصب آسانسور های شیشه ای کمی هزینه بر بوده و کابین آسانسور شیشه ای دارای قیمت بیشتری می باشد. در حالت کلی کابین آسانسور مهمترین قطعه از قطعات آسانسور می باشد که قابل رویت است و در زیبایی آسانسور نقش بسزایی دارد.

 

کابین آسانسور

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *