هرآنچه باید راجب روغن آسانسور بدانید!

 

 

چگونه می‌توان فهمید که روغن موتور آسانسور باید تعویض شود؟

موتور آسانسور یکی از مهمترین قطعات آسانسور می‌باشد که در واقع قلب تپنده آسانسور بشمار می‌رود و به همین دلیل تعویض روغن موتور آسانسور مساله ی بسیار مهمی‌بوده که باید جدی گرفته شود و در صورت سهل انگاری عواقب جدی و زیانباری را برای موتور بوجود می‌آورد. البته همانطور که می‌دانید موتور‌ها به دو دسته کلی دارای گیرباکس و بدون گیرباکس (گیرلس) تقسیم میشوند و موتور‌های بدون گیرباکس یا گیرلس نیازی به روغن نداشته و بدون روغن کار می‌کنند اما در موتور‌های دارای گیرباکس موضوع کمی‌متفاوت است.

همانطور که تا اینجا مشخص شد روغن موتور آسانسور در واقع همان روغن گیرباکس موتور می‌باشد و باید از روغن مخصوص گیرباکس یا واسکازین استفاده شود. این روغن در ابتدا توسط کارخانه سازنده در محفظه روغن پر می‌شود اما پس از مدتی استفاده کهنه شده و نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد.

معمولا یکی از رایج‌ترین راه‌های فهمیدن کیفیت روغن داخل گیرباکس موتور، اندازه و یا رنگ روغن می‌باشد که از طریق گیج شیشه ای روغن که روی بدنه موتور آسانسور تعبیه شده امکان پذیر می‌باشد. از این گیج شیشه ای رنگ روغن و اندازه لول MIN  و MAX آن مشخص بوده و دیده می‌شود و فقط فرد مجرب و سرویسکار می‌تواند تشخیص دهد که این روغن نیاز به تعویض دارد یا خیر.

استاندارد ترین راه تشخیص کیفیت روغن از همین گیج بوده اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد که توسط سرویسکارها انجام میشود. در بعضی موارد که گیج روغن مخدوش بوده و یا از راه گیج امکان پذیر نمیباشد راه فهمیدن کیفیت روغن مدت زمان کارکرد موتور و یا سوال کردن از کار فرما می‌باشد. زیرا زمانی که روغن موتور از ابتدای نصب تعویض نشده و چندین سال از تاریخ تولید و کارکرد موتور می‌گذرد قطعا روغن موتور نیاز به تعویض خواهد داشت.

آخرین راه که خیلی هم توصیه نمیشود زمانی است که راه‌های بالا امکان پذیر نمی‌باشد. در این زمان فرد سرویسکار با رعایت موارد امنیتی آسانسور را خاموش کرده و با باز کردن آرام آرام  پیچ تخلیه روغن و بیرون ریخن چند قطره از روغن متوجه کیفیت و مرغوبیت روغن داخل موتور خواهد شد.که در این صورت اگر نیاز به تعویض باشد روغن را تعویض کرده و اگر نیاز نباشد دوباره پیچ تخلیه را سفت خواهد کرد.

در کل تمامی‌مواردی که در بالا گفته شد باید حتما توسط فرد سرویسکار و با تجربه انجام شده و نزدیک شدن افراد بی تجربه به موتور آسانسور و موتورخانه کاری بسیار خطرناک می‌باشد.

روغن موتور آسانسور

 چند وقت یک بار نیاز به تعویض روغن موتور آسانسور است؟

همانطور که می‌دانید روغن موتور آسانسور در بخش قطعات مصرفی آسانسور می‌باشد و پس از مدتی استفاده باید تعویض گردد. همانطور که می‌دانید موتورها با یکدیگر متفاوت بوده و طبق کاتالوگ هر موتور گیرباکس مواردی چون نوع روغن موتور آسانسور به کار رفته، اندازه روغن موتور آسانسور، یا زمان تعویض روغن موتور قید شده است. معمولا فرد سرویسکار در هر دوره از سرویس آسانسور روغن موتور را مورد برسی قرار می‌دهد تا از بروز آسیب و خطرات احتمالی به گیرباکس موتور جلوگیری کند.

در حالت کلی نسبت به شرایط محیطی و نوع موتور بین 20 ماه تا 24 ماه یکبار تعویض روغن واسکازین موتور آسانسور توصیه شده است. یعنی حدود دو سال یک بار، اما این مدت زمان ممکن است نسبت به شرایط محیطی چون دما و یا نوع روغن متغییر باشد.

سرویس کار چگونه روغن موتور آسانسور را تعویض می‌کند؟

معمولا سرویس کار‌ها می‌دانند که روغن گیرباکس آسانسور باید حدود دو سال یکبار تعویض شده و با روغن مناسب همان موتور جایگزین شود. در شرایطی که این کار نادیده گرفته شود ممکن است گیرباکس آسیب جدی دیده و خسارات زیان باری را بوجود آورد.

پس از اینکه سرویسکار تشخیص به تعویض روغن موتور داد باید روغن مناسب تهیه شود و در روز معین سرویسکار نسبت به تعویض روغن اقدام نماید. برای تعویض روغن یک ظرف کهنه نیز نیاز است که حدود 4 لیتر ظرفیت داشته و روغن قبلی یا به اصطلاح روغن سوخته را در خود جای دهد. سرویسکار با رعایت تمام موارد ایمنی باید آسانسور را هم از تابلو فرمان و هم از جعبه سه فاز خاموش کرده و با آچار مورد نظر پیچ تخلیه روغن را آرام آرام باز کند. در همین حین ظرف کهنه را زیر پیچ تخلیه قرار ‌دهد تا روغن بیرون نریخته و داخل ظرف بریزد.

توجه داشته باشید که اگر پیچ تخلیه به یک باره باز شود روغن موتور آسانسور با فشار بیرون پاشیده و احتمال گم شدن پیچ تخلیه نیز وجود دارد. برای تخلیه کامل روغن موتور آسانسور قبلی بهتر است پیچ ورودی روغن نیز باز شود و مقدار بسیار کمی از روغن جدید حدود 300سی سی داخل موتور ریخته شود تا روغن کهنه به صورت کامل تخلیه شده و در مجاری نماند.

پس از اینکه روغن موتور آسانسور قبلی به صورت کامل تخلیه شد و روغن جدید از پیچ تخلیه شروع به ریختن کرد، پیچ تخلیه بسته شود و روغن جدید به صورت کامل به کمک قیف مخصوص داخل موتور ریخته شود. پس از اتمام تعویض روغن موتور سرویسکار باید پیچ تخلیه را به خوبی سفت کرده و برسی کند تا از نشت نکردن روغن اطمینان حاصل کند.

در اینجا پروسه تعویض روغن به پایان رسیده و سرویسکار می‌تواند آسانسور را روشن کرده و به حالت قبلی درآورد.

باید توجه داشت که بهتر است روغن موتور آسانسور قبلی داخل کیسه زباله و ظرفی مناسب دور انداخته شود و به هیچ وجه در فاضلاب ریخته نشود. زیرا باعث ایجاد گرفتگی در فاضلاب می‌شود.

باید دقت داشت که تعویض روغن موتور آسانسور باید حتما توسط فرد متخصص و سرویسکار صورت گیرد، در غیر اینصورت خطرات جدی به همراه خواهد داشت.

از چه روغن موتوری برای آسانسور استفاده می‌شود؟

همانطور که می‌دانید اگر موتور آسانسور از نوع گیرباکسی باشد نیاز به روغن موتور آسانسور مخصوص گیرباکس داشته و موتور‌های بدون گیرباکس یا گیرلس نیاز به روغن موتور آسانسور نداشته و بدون روغن موتور مخصوص اسانسور کار می‌کنند. پس در واقع می‌توان گفت از بین بخش‌های موتور آسانسور فقط گیرباکس است که نیاز مبرم و ضروری به روغن مخصوص دارد تا قطعات و چرخ دنده‌های گیرباکس در سلامت کامل به کار خود ادامه دهند. پس در واقع روغن موتور آسانسور همان روغن گیرباکس موتور می‌باشد و در موتور آسانسور روغن دیگری به کار نمی‌رود. نام روغن مخصوص گیرباکس واسکازین یا روغن دنده می‌باشد. واسکازین نام روسی روغن دنده است

معمولا در گیرباکس موتورهای آسانسور از دو نوع روغن    Synthetic و Mineral استفاده می‌شود که روی پلاک موتور نوع آن قید شده است.

دسته اول از روغن موتور ها روغن‌های معدنی یا Mineral میباشند که از فراورده‌های نفت خام و مواد معدنی تولید می‌شود. به این دسته روغن طبیعی نیز گفته می‌شود و بیشتر در صنعت خودرو به کار میرود.

دسته دوم از روغن موتور ها روغن‌های مصنوعی یا Synthetic می‌باشند. همانطور که از نامش پیداست این دسته از روغن‌ها شیمیایی بوده و توسط صنایع پتروشیمی و طی فرآیند‌های خاص شیمیایی و ترکیب مواد شیمیایی ساخته می‌شوند و برای استفاده در صنعت آسانسور بهتر می‌باشند. از جله مزایای این دسته از روغن‌ موتورها می‌توان به مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون، پایداری حرارتی بالاتر و خواص فشارپذیری بالا اشاره کرد.

شما می‌توانید تمام محصول مرتبط را در سایت https://www.asansor724.com/ مشاهده و خریداری نمایید.

کدام قسمت‌های آسانسور به روغن کاری نیاز دارد؟

همانطور که می‌دانید دلیل اصلی روغن کاری برای کمتر کردن اصطکاک و نرم‌تر کردن حرکت بین دو جسم ثابت به متحرک یا متحرک به متحرک استفاده می‌شود. در حالت کلی روغن در صنعت آسانسور به دوبخش مهم روغن کاری و تعویض روغن تقسیم می‌شود. در مورد روغن کاری می‌توان به ریل‌ها و سیم بکسل‌ها اشاره کرد و در مورد تعویض روغن می‌توان به تعویض روغن موتور آسانسور اشاره کرد که در بخش تعویض روغن موتور کامل به آن پرداخته شده است.

همانطور که می‌دانید در آسانسور ریل‌های راهنما در امتداد چاه از بالا تا پایین و به موازات یکدیگر نصب شده تا کابین در امتداد ریل‌های راهنما حرکت کند و ازمحدوده مشخص شده حرکت خود خارج نشود. کابین و ریل‌های راهنما به کمک قطعه‌ایی به نام کفشک به یکدیگر متصل می‌شوند و در واقع این کفشک‌ها که دارای شیاری لنت پوش می‌باشند از طرفی به یوک کابین پیچ مهره و از طرف دیگر لبه ریل داخل این شیار قرار می‌گیرد.

کابین  به کمک این کفشک‌ها روی ریل‌های راهنما بصورت لغزشی حرکت کرده و وجود این کفشک‌ها باعث می‌شوند کابین از جهت تعیین شده منحرف نشده و با دیواره‌ها یا قاب وزنه تعادل برخورد نکند. معمولا روی کفشک‌های راهنما جایی برای تعبیه روغن‌دان وجود دارد که یک جفت روغن‌دان روی آن نصب شده و ریل‌های راهنما را چرب کند تا حرکت نرم‌تر صورت گیرد.

همچنین روی قاب وزنه نیز یک جفت از همین روغن‌دان‌ها نصب می‌شود تا ریل‌ها قاب وزنه نیز چرب شده و حرکت نرم تر شود. محفظه این روغن دان‌ها هر ماه توسط سرویسکار پر می‌شود. زمانی که کابین و قاب وزنه روی ریل‌های راهنما حرکت می‌کنند این روغن دان‌ها با فیتیله کوچکی به ریل‌ها روغن رسانی می‌کنند و حرکت کفشک‌ها را نرم‌تر و راحت‌تر می‌کنند. در واقع هرچقدر ریل‌ها چرب‌تر باشند حرکت نرم‌تر  می‌شود.

به جز ریل‌ها در برخی موارد سیم بکسل‌ها نیز جهت جلوگیری از فرسوده شدن و خوردگی روغن کاری می‌شوند که این کار باعث طولانی شدن عمر سیم بکسل می‌شود. سیم بکسل‌ها در ابتدای تولید روغن کاری می‌شوند و اگر دستمالی به سطح سیم بکسل بکشید روی دستمال چرب خواهد شد اما با این حال در گذشت زمان به علت فشار بالایی که روی سیم بکسل‌هاست روغن خود را از دست داده و خشک می‌شوند.

خشک شدن سیم بکسل هم باعث ایجاد سایش با فلکه و خوردگی می‌شود و هم امکان ایجاد زنگ زدگی را بوجود می‌آورد. به همین دلیل روغن کاری سیم بکسل توسط سرویس کار باعث افزایش طول عمر وجلوگیری از خوردگی سیم بکسل می‌شود.

باید در نظر داشت که برای روغن کاری سیم بکسل فقط باید از روغن مخصوص سیم بکسل استفاده شود و استفاده از مواردی چون گریس و روغن موتور یا روغن هیدرولیک اصلا توصیه نمی‌شود.

چرا ریل آسانسور به روغن کاری نیاز دارد؟

همانطور که می‌دانید دلیل اصلی روغن کاری برای کمتر کردن اصطکاک و نرم تر کردن حرکت بین دو جسم ثابت به متحرک یا متحرک به متحرک استفاده می‌شود. برای اینکه بدانیم چرا ریل به روغن کاری نیاز دارد ابتدا باید با نحده کارکرد و ارتباط کفشک و ریل آشنا شویم.

همانطور که می‌دانید در آسانسور ریل‌های راهنما در امتداد چاه از بالا تا پایین و به موازات یکدیگر نصب شده تا کابین به کمک کفشک در امتداد ریل‌های راهنما حرکت کند و ازمحدوده مشخص شده حرکت خود خارج نشود.کفشک‌ها که روی یوک کابین با پیچ و مهره فیکس می‌شوند دارای شیاری لنت پوش هستند که لبه ریل داخل این شیار‌ها قرار گرفته و باعث می‌شوند کابین در مسیر حرکتی خود از ریل‌ها منحرف نشده و با سایر اقسام داخل چاه برخورد نکند.

در نتیجه کفشک‌ها روی ریل‌های راهنما به صورت لغزشی بالا و پایین می‌روند و طبیعتا اگر ریل‌های راهنما خشک باشند بین لنت کفشک و ریل اصطکاک بوجود آمده و حرکت خشکی خواهیم داشت. پس در نتیجه ریل‌ها باید همیشه چرب بوده تا کفشک‌ها راحت تر روی لبه ریل حرکت کرده و از ایجاد سر و صدا جلوگیری شود.

elevator rail

البته ممکن است این سوال پیش آید که ریل‌ها را چگونه باید چرب نگه داشت؟

 معمولا روی کفشک‌های راهنما جایی برای تعبیه روغن دان وجود دارد که یک جفت روغن دان روی آن نصب شده تا ریل‌های راهنما را چرب کند و حرکت نرم تر صورت گیرد. همچنین روی قاب وزنه نیز یک جفت از همین روغن دان‌ها نصب می‌شود تا ریل‌ها قاب وزنه نیز چرب شده و حرکت نرم تر شود. محفظه این روغن دان‌ها هر ماه توسط سرویسکار پر می‌شود. زمانی که کابین و قاب وزنه روی ریل‌های راهنما حرکت می‌کنند این روغن دان‌ها با فیتیله کوچکی به ریل‌ها روغن رسانی می‌کنند و حرکت کفشک‌ها را نرم تر و راحت تر می‌کنند. در واقع هرچقدر ریل‌ها چرب تر باشند حرکت نرم‌تر  می‌شود.

چرا سیم بکسل به روغن کاری نیاز دارد؟

سیم بکسل که یکی از مهم‌ترین قطعات آسانسور به شمار می‌رود رابط اتصال بین کابین و قاب وزنه می‌باشد. جنس سیم بکسل‌ها فولادی و معمولا با مغز کنفی می‌باشد. سیم بکسل‌ها در ابتدای تولید توسط کارخانه روغن کاری می‌شوند اما پس از گذر زمان روغن خود را از دست داده و خشک می شود. خشک شدن سیم بکسل باعث می‌شود زود تر مستهلک شده و فلکه موتور را نیز مستهلک کند.

برای همین روغن‌هایی در بازار موجود می باشد که مخصوص همین کار بوده و جهت نرم‌تر کردن سیم بکسل به کار می‌رود. زمانی که سرویسکار آسانسور تشخیص خشک بودن سیم بکسل‌ها را داد باید این روغن تهیه شده و طی یک مرحله انجام شود. باید در نظر داشت که برای روغن کاری سیم بکسل حتما باید روغن مخصوص این کار تهیه شده و مواردی همچون زدن گریس و روغن‌های متفرقه اصلا توصیه نمی‌شود.

elevator-rail

روغن دان

همانطور که می‌دانید کابین آسانسور به کمک کفشک‌های لغزشی روی ریل‌های رهنما همواره در حرکت بوده و این حرکت باعث ایجاد اصطحکاک و سایش می‌شود.

روغن‌دان‌ها معمولا مخزن پلاستیکی کوچکی هستند با دو رشته فیتیله کنفی که بالای کفشک‌های کابین و قاب وزنه و در مجاورت ریل نصب شده و روغن داخل مخزن را با فیتیله های کنفی به ریل ها منتقل میکنند و سرویس کار هر ماه در سرویس های ماهیانه موظف است مخزن روغن‌دان‌ها را با روغن هیدرولیک مخصوص پر کرده تا ریل‌ها چرب شده و کفشک‌ها به خوبی روی ریل‌ها بلغزند تا از اصتکاک و استهلاک لنت کفشک‌ها جلوگیری شود.

معمولا عمر فیتیله روغن‌دان‌ها کوتاه می‌باشد، زیرا فیتیله‌ها مدام با ریل‌ها در تfماس هستند و گرد و خاک و پسماند موجود روی ریل‌ها به مرور زمان جذب فیتیله‌ها شده و باعث می‌شود فیتیله‌ها سیاه شوند و نتوانند روغن را به خوبی انتقال دهند، به همین علت بهتر است روغن دان‌ها هر چند ماه یکبار تعویض شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =